Dodany: 2012-05-14 11:41:25
 

Działanie sygnalizacji świetlnejJednym z mechanizmów dzięki którym nauka jazdy może poruszać się po polskich drogach bezpiecznie jest oczywiście sygnalizacja świetlna. To właśnie dzięki niej każde krajowe skrzyżowanie na którym znajduje się sznur pojazdów będzie znacznie bezpieczniejsze niż drogi na których sygnalizacji świetlnej nie ma.

 

Dzięki temu, iż kierowcy posiadają odpowiedni czas aby zareagować na zmieniające się światła bezpieczny przejazd przez skrzyżowanie nie będzie niósł za sobą przykrych niespodzianek. Nie bez znaczenia jest również to, że w przypadku świateł, zwłaszcza zielonego występuje strzałka kierunkowa w prawo która znacznie przyspiesza opuszczenie skrzyżowania.

 

Czasami zdarza się również iż nauka jazdy Kraków znajduje się na skrzyżowaniu, gdzie świateł nie ma a więc tutaj koniecznym stanie się zastosowanie innej, lecz równie ważnej zasady prawej dłoni pozwalającej przepuścić kierowców nadjeżdżających na skrzyżowanie z prawej strony tym, którzy znajdują się po lewej. Nie zmienia to jednak faktu, że nauka jazdy kraków musi uczulić swych kursantów na baczne śledzenie świateł..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Działanie sygnalizacji świetlnej
Nick: