Dodany: 2012-05-14 11:13:18
 

Bezpieczna prędkośćJednym z przepisów, które sprawiają kierowcom najwięcej trudności podczas wprowadzania ich w życie jest oczywiście bezpieczna prędkość. To właśnie na nią bardzo często w trakcie prowadzonych przez siebie kursów zwracać uwagę będzie nauka jazdy.

 

Czytając ksiązki prawa o ruchu drogowym oraz rozwiązując podarowane przez szkołę nauki jazdy testy z cała pewnością natkniemy się na pytania o bezpiecznej prędkości w danym terenie. Będzie ona oczywiście zupełnie inna w przypadku terenu zabudowanego i niezabudowanego o czym nauka jazdy Kraków będzie przypominać. Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku dróg ekspresowych oraz autostrad gdzie bezpieczna prędkość w znaczący sposób się zwiększy. Nie jest to możliwe do osiągnięcia jedynie na drogach powiatowych i wojewódzkich, gdzie wcale nie porusza się mniejsza liczba pojazdów silnikowych niż ma to miejsce w przypadku wyżej wspomnianych o czym też mówi nauka jazdy Kraków na zajęciach.

 

Wynika z tego jednoznacznie, że nie ważne gdzie się znajdujemy zachowanie bezpiecznej prędkości tak naprawdę jest fundamentem bezpiecznego poruszania się po drogach..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Bezpieczna prędkość
Nick: